Bp Marek Mendyk zwrócił się z prośbą, aby we wszystkich parafiach diecezji świdnickiej odprawiono Msze św. w intencji zmarłego papieża seniora. Zaplanowano także modlitwę w wymiarze diecezjalnym.

W sobotę 31 grudnia br. o godz. 9.34 odszedł do Domu Ojca papież senior Benedykt XVI. Był 265. Następcą Świętego Piotra i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013 roku. Po ustąpieniu z urzędu ostatnie lata spędził w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu.

1) Zgodnie z prośbą bp. Marka Mendyka wieczorna Msza święta w katedrze w środę 4 stycznia o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji o życie wieczne dla papieża Benedykta XVI.

2) Natomiast w niedzielę 8 stycznia 2023 r., w katedrze o godz. 10.00 bp Marek Mendyk, będzie przewodniczył Mszy świętej intencji ś.p. Benedykta XVI, dziękując za dzieło życia, pontyfikat i upraszając Boże miłosierdzie. Eucharystia będzie miała wymiar diecezjalny.

***

Modlitwa za śp. Benedykta XVI:

Wszechmogący i wierny Boże, Ty sprawiedliwie nagradzasz robotników Twojej winnicy, Ty ustanowiłeś następcą świętego Piotra i pasterzem całego Kościoła Twojego sługę, naszego papieża emeryta Benedykta, spraw, aby w wieczności radował się owocami Twojej łaski i miłosierdzia, których wiernym szafarzem był na ziemi. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.