Nowy rok szkolny i katechetyczny to także czas praktyk duszpasterskich naszych kleryków. Miło nam powitać w naszej wspólnocie alumna szóstego roku dk. Krystiana Stasiaka

Praktyka duszpasterska to bardzo istotny element w formacji przyszłego kapłana. Bo właśnie na parafii, wśród wiernych, można się sprawdzić jak postępują przygotowania danego kandydata do święceń.

Nasz nowy praktykant – kleryk Krystian jest na VI roku studiów filozoficzno-teologicznych Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu i alumnem Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. Podczas praktyki alumn przede wszystkim będzie próbować swoich sił na katechezie, w kancelarii i w pracy z grupami parafialnymi. Niebagatelne znaczenie będzie miało także poznanie księży i atmosfery na plebanii.

Diakon Krystian pochodzi z parafii Zesłania Ducha Świętego w Boguszowie – Gorcach i będzie z nami do 26 września, a później wróci do nas na okres Adwentu i Bożego Narodzenia. Wiernym polecamy modlitwom diakona Krystiana, aby mógł dobrze i owocnie przygotować się do dalszej formacji w seminarium.