O sytuacji mieszkańców niewielkiego miasta Kibeho w afrykańskiej Rwandzie, mówiła s. Anna Jarosz, klawerianka i referentka misyjna diecezji świdnickiej, podczas niedzieli „Ad Gentes”.

Siostra Anna przypominała, że na wszystkich kontynentach posługuje 1800 misjonarzy. Sama będąc na misjach w Rwandzie mogła zobaczyć jak z oddaniem pracują nasi misjonarze. Z uwagi na Wielki Post siostra zwróciła z prośbą do wiernych: – Po pierwsze proszę o modlitwę, która jest najpiękniejszym darem, jaki możemy ofiarować człowiekowi. Kiedyś jeden z misjonarzy powiedział mi, że wyjechał na misje wtedy, kiedy znalazł 100 osób, które będą się za niego codziennie modliły. Po drugie proszę, abyście swoje cierpienia i trudności, których doświadczacie na co dzień, złączyli z cierpieniami Pana Jezusa na krzyżu.

Takie dzieło ma wielką moc, zwłaszcza, kiedy ofiarujemy je w intencji misji i misjonarzy. I po trzecie proszę o materialne wsparcie dzieła misyjnego. Będąc w Rwandzie wiele dzieci ma bardzo trudne warunki bytowe. Niektóre z nich jedzą posiłki raz na dwa, trzy dni. Dane statystyczne pokazują, że co 6 sekund umiera jedno dziecko z głodu. Warto pomyśleć w czasie Wielkiego Postu, o wsparciu dzieła misyjnego, właśnie po przez ofiarę – zachęcała klawerianka.

 

Tags: misje