Ks. infuat Kazimierz Jandziszak udzielił sakramentu bierzmowania 11 osobom, które nie przyjęły sakramentu w swoich parafiach.

Zgodnie w wieloletnią tradycją w katedrze co kwartał udzielany jest sakrament bierzmowania dla tych, którzy z różnych powodów nie przyjęli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej w swojej parafii.

W poniedziałkowy wieczór 4 marca Mszy św. przewodniczył delegowany przez biskupa ks. infuat Kazimierz Jandziszak, który tego dnia obchodził patronalne święto z racji wspomnienia liturgicznego św. Kazimierza, królewicza. W homilii ks. infułat zwrócił uwagę m.in, że przykazania Boże nie są kłodami, które Pan Bóg rzuca nam pod nogi, ale są drogowskazami, które bezpiecznie prowadzą nas do zbawienia. Jezus zamknął dziesięć przykazań w dwóch krótkich – miłości Boga i człowieka. – W dzisiejszym świecie, kiedy fala nienawiści rozlewa się w naszym kraju, gdzie człowiek człowiekowi stał się wilkiem. Wy przyjmujecie ten znak jako zapewnienie, że w waszym życiu osobistym będziecie pielęgnować to przykazanie. Nie nienawiść, ale miłość. Bo tyle jest w nas chrześcijaństwa, ile jest miłości. Bez niej nasza wiara jest tylko politurą chrześcijaństwa, a wewnątrz jesteśmy poganami – mówił szafarz sakramentu bierzmowania.

Kolejne bierzmowanie diecezjalne  odbędzie się 4 czerwca 2019. Pod tym linkiem znajdują się wszelkie informacje dot. bierzmowań w katedrze, które dla osób dorosłych odbywają się co kwartał.

=================================

Mszy św. przewodniczył:
ks. inf. Kazimierz JANDZISZAK – emerytowany proboszcz par. MB Królowej Polski w Świdnicy

Koncelebransi:

  1. ks. Paweł Traczykowski – wikariusz katedralny
  2. ks. Grzegorz Fabiński – wikariusz katedralny.

Przygotowanie liturgii- ks. Marcin Januszkiewicz – delegat katedralny ds. bierzmowania dorosłych.
Oprawa muzyczna: Pan Bogusław Janas – organista katedralny.