Parafia katedralna po raz pierwszy wzięła udział w modlitewnej akcji „Iskra Bożego Miłosierdzia”. W publicznej modlitwie polecano kapłanów, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, rządzących naszą Ojczyzną, a także proszono o dar jedności dla Kościoła. Ufamy, że Pan został uwielbiony w naszych sercach.

Spotkaliśmy się w Godzinie Miłosierdzia, w której Bóg daje tak wiele łask. To tak jakby była wielka promocja, iż wystarczy przyjść, otworzyć ręce i wziąć od Niego. Gdy ogłaszają promocję w supermarkecie to wszyscy tam biegną. Czemu tak niewielu biegnie do Boga, który chce dawać ponad miarę. On chce dawać. Bóg ma radość dawania. Dawania miłości, pokoju, szczęścia – mówi ks. Mirosław Benedyk, prowadzący dzisiejsze modlitewne spotkanie na placu św. Jana Pawła II.

Na przestrzeni ostatnich lat w Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata włączyli się wierni z kilkudziesięciu państw świata i setek miast i miasteczek w Polsce. Jest to wielkie świadectwo wiary o Bożym Miłosierdziu. 28 września to rocznica beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny Kowalskiej.

Przypomnijmy, że w katedrze codziennie o godz. 15.00 przez cały rok odprawiana jest koronka do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.