Już po raz trzeci w nowej formule w Wambierzycach odbył się Festiwal Młodych „Light for Life”. Na terenie sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin, zgromadził 21 września blisko 1 600 nastolatków. Myślą przewodnią Festiwalu było hasło „Weź słowo, podaj dalej”.

Festiwalowa atmosfera, muzyka, taniec, dobra zabawa! Festiwal Młodych Light For Life to największe wydarzenie ewangelizacyjne w Diecezji Świdnickiej.

Wzorem ubiegłego roku na uczestników czekało wiele niespodzianek wrażeń i atrakcji. Po zawiązaniu wspólnoty, wspólnych śpiewach i tańcach, w głównej konferencji świadectwo nawrócenia opowiedział Jan Mela, polski podróżnik i działacz społeczny. – Niepełnosprawność to koniec świata. Bóg mówił do mnie przez moją mamę: – Jesteś mi potrzebny taki, jaki jesteś. I choć nie raz jeszcze zawiodłem moją mamę, to jednak od tego momentu nigdy nie dałem już sobie wcisnąć do głowy, że jestem nikomu niepotrzebny – tłumaczył młodym najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów.

Podczas polowej Mszy św. biskup Ignacy Dec podkreślał jak ważne w naszym życiu jest chwalenia Pana Boga, dzięki któremu odkrywamy swoje powołanie.

W godzinach popołudniowych młodzież została przydzielona do stref tematycznych, gdzie zaproszeni goście opowiadali o swojej wierze i działaniu Boga przez różne sytuacje życiowe. W tym roku organizatorzy zarosili: Arcadio – rapera, freestylowieca, mówcę, autora siedmiu płyt, dwóch audiobooków i książek, pomysłodawcę akcji „Rób to co kochasz”. Patrycję Hurlak – aktorkę, mówczyni, znaną z ról w serialach jak: „Klan”, „Blondynka”, ”Na Wspólnej” i „Pierwsza Miłość”, wielbiącą Boga za dar nawrócenia. Siostrę Annę Bałchan ze zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, terapeutkę, założycielkę Stowarzyszenia PoMOC dla Kobiet i Dzieci w potrzebie. Siostrę Wirginie Mielcarek zaangażowaną w działania ewangelizacyjne w Kotlinie Kłodzkiej, odpowiedzialną za wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca w naszej Diecezji. Andrzeja „Koguta” Sowę autora książki biograficznej pt. „Ocalony. Ćpun w Kościele”, który prowadzi w całej Polsce szkolenia prewencyjne dla uzależnionych, a także jednego z najbardziej rozpoznawalnych kapłanów Diecezji Świdnickiej, znanego z uśmiechu i słowa trafiającego w sedno, studiującego w Rzymie ks. Łukasza Bankowskiego.

Podsumowaniem tej części Festiwalu była Adoracja Najświętszego Sakramentu. Młodzi adorowali Jezusa eucharystycznego na placu przed bazyliką. Rozważania do adoracji poprowadził ks. Paweł Kilimnik.

Wieczór zakończył się fantastycznym koncertem rapera Arcadio oraz zespołu Trzecia Godzina Dnia. Młodzi ludzie wychwalali Boga tańcem oraz śpiewem.

Wśród ponad 1,6 tys. uczestników nie zabrakło także katedralnej młodzieży, która przybyła wraz z opiekunami, ks. Mirosławem Benedykiem, ks. Marcinem Januszkiewiczem i diakonem Grzegorzem Bandą oraz katechetką Jolantą Mączyńską.

Organizatorem Festiwalu było Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz ojcowie Franciszkanie opiekujący się sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin. Wielkim wsparciem i pomocą wykazali się wolontariusze, którzy przez 3 dni dbali o bezpośrednie przygotowywanie spotkania. Nad oprawą muzyczną czuwał zespół wokalno-instrumentalny pod batutą Pana Kacpra Biruli.