O odkrywaniu swojego miejsca w Kościele, a także o codzienności spotykania Boga, mówił biskup świdnicki w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

– Zaufajcie słowu Pana Boga, chciejcie oprzeć swoje życie na słowie, nie bójcie się wsłuchiwać w słowo, jakie Bóg kieruje do człowieka – zachęcał bp Marek Mendyk 25 marca w katedrze świdnickiej, przekonując, że Maryja wiedziała, że dla Boga nie ma nic niemożliwego.

Nawiązując do uroczystości Zwiastowania, hierarcha podkreślił, że to, co wydarzyło się w Nazarecie, przypomina nam, że nasza codzienność – nauka, praca, codzienne znużenie, historia naszego życia, jest stale nawiedzana przez Boga. – Miejscem świętym, w którym Bóg chce się z nami spotykać jesteśmy my sami, nasze serce, bo to w nim znajduje się epicentrum naszych pragnień, naszych zamiarów, naszych marzeń, życiowych decyzji i rodzących się czynów. To jest nasz Nazaret – przypominał.

Wspominając 19. rocznicę inauguracji diecezji, bp Mendyk, dziękował za obecność i modlitwę w intencji biskupa świdnickiego. – Mam to wielkie szczęście i radość, że od trzech lat posługuję Kościołowi świdnickiemu razem z wami, a także z moimi najbliższymi współpracownikami, księżmi, siostrami zakonnymi i ludem Bożym, którym chcę dzisiaj bardzo serdecznie podziękować – mówił pasterz diecezji, życząc wszystkim, aby tworząc wspólnotę, odkrywali swoje miejsce w Kościele.

– Kościół to nie jest supermarket, z którego mogę brać to, co mnie interesuje i daje poczucie bezpieczeństwa – bp Marek Mendyk.

– Nie czekajmy, aż inni będą nam usługiwać, ale sami pomagajmy sobie nawzajem. Kościół to nie jest supermarket, z którego mogę brać to, co mnie interesuje i daje poczucie bezpieczeństwa. Kościół to wspólnota, gdzie sobie nawzajem pomagamy, służymy na drodze do nieba – podsumował, wzywając wstawiennictwa Maryi, która szczególnie pomaga być dla innych darem.