Wszystkich, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na nauki przedmałżeńskie.

Nauki przedmałżeńskie są przede wszystkim zaproszeniem do podjęcia refleksji nad powołaniem do życia małżeńskiego i rodzinnego oraz przypomnieniem podstawowych prawd naszej wiary.

Jest to także okazja do indywidualnej rozmowy na temat rozeznawania powołania i konkretnych problemów życia duchowego. Obejmują one wykłady prowadzone przez doradcę życia rodzinnego jak i kapłana. Celem ich jest dobre przygotowanie narzeczonych do życia małżeńskiego. Wszystkich narzeczonych już teraz zapraszamy na Msze w naszym Kościele.

Kursy przedmałżeńskie w parafii katedralnej odbywają się na początku Adwentu i na początku Wielkiego Postu (przeważnie marzec) w salce na plebanii (I piętro). Zapisy podczas pierwszego spotkania. Dokładne terminy podawane są w ogłoszenia parafialnych.

Najbliższy termin rozpoczęcia nauk to sobota 25 listopada 2022 r. godz. 19.00. 

Nauki przedmałżeńskie (kurs przedmałżeński) prowadzone w naszej parafii to jeden z obowiązkowych elementów przygotowania do małżeństwa dla narzeczonych, chcących zawrzeć sakramentalny związek. Tematyka spotkań obejmuje zarówno zagadnienia teologiczne, jak i psychologiczne, czy medyczne, ale przede wszystkim jest próbą podzielenia się doświadczeniem budowania związku małżeńskiego i rodziny oraz nieustannego rozwijania się w wierze.

Spotkania będą się odbywać przed 4 kolejne soboty po dwie godziny. Dodatkowo każda para będzie miała indywidualne spotkanie doradcą życia rodzinnego. Wszelkie dodatkowe informacje będą udziale na pierwszym spotkaniu. Serdecznie zapraszamy.

Dodatkowe informacje dla narzeczonych, którzy chcieliby zawrzeć sakramentalny związek małżeński w katedrze, są pod następującym linkiem.