Zostań ministrantem w parafii katedralnej

Zostań ministrantem w parafii katedralnej

ZOSTAŃ MINISTRANTEM –

– służ Panu Jezusowi,  – dbaj o piękno liturgii w naszej parafii,
– spędzaj czas w gronie znajomych, – bądź wzorem i przykładem dla innych

 

Dlaczego warto być ministrantem?

1. Rzecz najważniejsza – być blisko Boga
Będziesz zawsze blisko ołtarza – miejsca, w którym Jezus Chrystus przychodzi, aby być z nami na swojej uczcie. Będziesz tym, który przynosi do ołtarza kielich, ampułki. W tym kielichu w czasie Mszy Świętej dokonuje się cud przemiany. Niewielu twoich kolegów jest tak wyróżnionych, żeby być tak blisko samego Boga.

2. Nie tylko grupa ale też Rodzina
Służba Liturgiczna (SL) to nie tylko grupa, z którą możesz się identyfikować. Wspólna formacja, wyjazdy, rywalizacja sportowa sprawiają, że stajemy się niczym rodzina.
Wielu rodziców na początku stroni od zaangażowania, lecz z mijającymi tygodniami i kolejnymi propozycjami ze strony opiekuna ministrantów, zaczyna pięknie pomagać i tworzyć swoisty klimat naszych spotkań.
To dzięki pięknej współpracy i pomocy rodziców stajemy się coraz silniejsi i rośniemy w coraz większą liczbę, uczymy się okazywania wdzięczności i pamiętamy o tym jak ważne jest wspólne świętowanie różnych uroczystości.

3. „Boisko pełne – szatan martwy” – św. Jan Bosko
W grupie ministrantów mamy możliwość rozwijania swoich pasji, poznawania ciekawych ludzi i miejsc.
Raz w tygodniu spotykamy się na zbiórkach. Bierzemy udział we wszystkich wydarzeniach diecezjalnych formacyjnych i sportowych. Wyjeżdżamy, aby rywalizować z ministrantami z innych parafii, zdobywamy puchary i medale. Tym co nas wyróżnia do brak presji, angażujemy się, ale przede wszystkim sport jest dla nas świetną zabawą.

Jest nas coraz więcej. Ale Brakuje jeszcze Ciebie! Chętnych, którzy chcą zostać ministrantami, zapraszamy do kontaktu z ks. Tomaszem Gwizdkiem, w każdą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30 w zakrystii.
Zapraszamy chłopców od klasy 2 szkoły podstawowej.