W uroczystościach beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej można było uczestniczyć dzięki telebimowi ustawionemu przed katedrą.

Świdnica była jednym z 16 miejsc w Polsce, w którym można było razem współuczestniczyć w beatyfikacji za pośrednictwem telemostu. – Choć wielu z nas mogło uczestniczyć w transmisji telewizyjnej w domu, to jednak zachęcając wiernych, do przybycia na wspólne śledzenie wydarzeń z Warszawy, chcieliśmy podkreślić wymiar wspólnotowy tego wydarzenia – mówił jeden z świdnickich kapłanów. – Zupełnie inaczej przeżywa się taką uroczystość we wspólnocie niż samotnie przed telewizorem. To trochę tak jakbyśmy byli w Świątyni Opatrzności Bożej – dodaje.

I choć tłumów nie było, to jednak kilkadziesiąt osób dzielnie uczestniczyło w transmisji telewizyjnej na katedralnym placu. Wiernych nie przestraszył nawet przelotnie padający deszcz. Wśród przybyłych wiernych wyróżniali się górnicy ze sztandarami NSZZ Solidarność z Czarnego Boru i Wałbrzycha. Uczestnicy transmisji mogli także przystąpić do Komunii świętej. – Ta beatyfikacja to jedno z największych duchowych wydarzeń naszych czasów – mówili świdniczanie.

Wielki telebim i transmisję z beatyfikacji w Świdnicy zapewniło Biuro Programu „Niepodległa”. Kompleksową obsługą audio-wizualną zajęła się Firma Aram Multimedia z Warszawy.