Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2024

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę ad gentes- dzień modlitwy i solidarności z polskimi misjonarzami. Po każdej Mszy Świętej będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na rzecz misjonarzy. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 2. Czas Wielkiego Postu to także szczególne dla tego okresu nabożeństwa Męki Pańskiej:
 • nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane podczas nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu.
 • Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św o godz. 9.00 i po południu o godz. 17.00. Dodatkowo dla osób pracujących nabożeństwo drogi krzyżowej o godzinie 19.30 Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszam rodziców i dzieci klas III (przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św.) oraz kandydatów do bierzmowania. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej z przechodzeniem do kolejnych stacji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan bez grzechu ciężkiego, Komunia św. i modlitwa za Ojca Świętego, np. Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo).
 • W każdy czwartek Wielkiego Postu Godzina Święta o godz. 20.00
 1. Dziękuję za włączenia się w modlitwę i post o chlebie i wodzie: w intencji pokoju na świecie i w naszej Ojczyźnie oraz w intencji duchowego wzrostu naszej Parafii. Na listę wpisało się ponad 50 osób. Można się jeszcze dopisać.
 2. Osoby zainteresowane pogłębieniem wiary przez wspólne czytanie Pisma Świętego zapraszamy na krąg biblijny we wtorek na godzinę 19.00 do salki w domu parafialnym. W czasie wielkiego postu rozważamy opis męki pańskiej według Ewangelii świętego Jana.
 3. 5. Zachęcamy osoby dorosłe do włączenia się w przygotowanie Triduum paschalnego w parafii poprzez przeczytania czytania, zaśpiewania psalmu oraz posługę przy ołtarzu. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii z księdzem Tomaszem.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek oraz sobota miesiąca.
 • W piątek okazja do spowiedzi świętej w godzinach 10-12 oraz 16-18.

W pierwszą sobotę miesiąca:

 • Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godzinie 8.30 w Kaplicy Matki Bożej Świdnickiej. Po mszy świętej o 9 15 minutowa medytacja o tajemnicy różańca przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 • Rodzinny Różaniec z Wojownikami Maryi. Początek w katedrze o 11.30. Po mszy Świętej o godzinie 12 procesja różańcowa ulicami miasta. Zakonczenie przy pomniku Jana Pawła II.
 • Msza Święta w intencji osób uzależnionych od nałogów, Rózy Świętego Maksymiliana, Apostolstwa Trzeźwości oraz Diakonii Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie o godzinie 18.
 • Przypominamy, iż w każdą pierwszą sobotę miesiąca kancelaria parafialna jest nieczynna.
 1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po mszy Świętej o godzinie 8.30. Przypominamy, iż w naszej katedrze codziennie o godzinie 17.30 odmawiany jest wspólnie różaniec w intencji naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dołączenia do istniejących w parafii Róż Żywego Różańca
 2. W dniach od 6 do 17 kwietnia nasza parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Europy. W programie m.in. Ars, Lourdes, Santiago de Compostella, Fatima i Barcelona. Koszt 1200 zł i 600 euro. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii i u księdza Pawła.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Za przelewy na konto, ofiary na tacę, ofiary do skarbon. Niech dobry Bóg wynagradza każdy dar serca.
 4. Nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz specjalny numer Gościa w cenie 14 zł przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do lektury katolickiej prasy.
 5. Siostry Prezentki zapraszają dzieci i młodzież naszej parafii na kolejne warsztaty z cyklu W poszukiwaniu inspiracji. Kolejne spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 2 marca. Bliższe informacje na plakacie.
 6. Szkoła podstawowa w Świdnicy im. Ks. Dionizego Barana przy ulicy Kraszowickiej 27, prowadzona przez Caritas diecezji Świdnickiej zaprasza rodziców i dzieci na dzień otwarty w piątek 1 marca w godzinach 17-19.

Ogłoszenia diecezjalne:

 1. W niedzielę 3 III o godz. 18.00 w Centrum Edukacji Katolickiej na terenie Wyższego Seminarium Duchownego, pl. Wojska Polskiego 2, odbędzie się spotkanie informacyjne dla 8-klasitów i ich rodziców związane z ofertą Liceum prowadzonego przez Siostry Niepokalanki w Wałbrzychu, jedynej katolickiej szkoły średniej na terenie diecezji świdnickiej. Po spotkaniu informacyjnym ok. godz.18.30 odbędzie się prelekcja s. Doroty Milewskiej, dyrektor Liceum, na temat: “Co ma wspólnego Wielkanoc z Kosmosem?”
  14. W niedzielę, 10 III o godz.19.00 w kinie w galerii Świdnickiej odbędzie się specjalny, jednorazowy pokaz filmu “Powołany 2″. Film  to kontynuacja internetowego hitu, który stał się fenomenem w sieci i dotarł do milionów widzów na całym świecie. Fabularyzowany film, przedstawia inspirujące historie osób, które doświadczyły nawrócenia a ich przykład ukazany na wielkim ekranie może odmienić niejedno życie. Wejściówki w cenie 15 zł do nabycia w zakrystii.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i tygodnia. Niech Bóg nam błogosławi.