Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę zwykłą

09.06.2024

1. Przeżywamy X niedzielę zwykłą.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • we wtorek (11.06) – wsp. św. Barnaby Apostoła;
  • w czwartek (13.06) – wsp. św. Antoniego oraz dzień fatimski;
  • w piątek (14.06) – wsp. bł. Michała Kozala.

3. W dzisiejszą niedzielę 9.06 odbędzie się zbiórka do puszek dla naszych rodaków na terenach Ukrainy, którym przyszło żyć na terenach objętych wojną. Są oni w bardzo trudnej sytuacji każdego dnia. Z niecierpliwością i ogromną wdzięcznością czekają na dary z Polski. Na rzecz naszych rodaków kwestują uczniowie wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej.

4. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię śpiewamy na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.45 w kościele.

5. We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego w salce na plebanii o godz. 19.00.

6. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją światła. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

7. W piątek o godzinie 16.30 spotkanie formacyjne żywego różańca w salkach na plebanii

8. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Za przelewy na konto, ofiary na tacę, ofiary do skarbon. Niech dobry Bóg wynagradza każdy dar serca.

9. Nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł oraz Specjalny Gość Niedzielny w cenie 12 zł. Zachęcam do lektury katolickiej prasy.

10. Jest już możliwość obejrzenia i zamówienia zdjęć z I Komunii św. Link do zdjęć na stronie internetowej Katedry w zakładce: Sakramenty – I Komunia św.

11. W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) ulegnie zmianie porządek Mszy św. w dni powszednie, a mianowicie nie będzie Mszy św. południowej o godz. 12.00 (z wyjątkiem I soboty miesiąca). Porządek wakacyjny: 6.30, 9.00 i 18.00.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy do wieczności śp. Elżbietę Brajczewską, Barbarę Majkowską. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli i tygodnia. Niech Bóg nam błogosławi.