W 103. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II bp Marek Mendyk modlił się w intencji mieszkańców biskupiego miasta.

Wspólna modlitwa w katedrze świdnickiej była jednym z punktów pierwszego dnia miejskich obchodów Dni Papieskich.

– Święty Jan Paweł II, którego urodziny dzisiaj świętujemy, stale przypominał, że wiara jest źródłem naszej radości. Jeśliby ktoś w to nie wierzył, niech popatrzy na zdjęcia Jana Pawła II. Uśmiechnięty, napełniony pokojem, człowiek nadziei. Mówił do nas, że serce człowieka żyjącego w pokoju z Bogiem jest zawsze przepełnione radością. Prawdziwa wiara, nawet tak mała jak ziarnko gorczycy, potrafi dokonać rzeczy niezwykłych

– wskazywał hierarcha, przywołując słowa papieża z jednej z pielgrzymek do kraju. Następnie podkreślił, że wiara angażuje serce i intelekt, uwalniając od grzechu i zapewniając prawdziwe szczęście, którego świat nie jest w stanie zaoferować. Nawiązując zaś do słowa Bożego zaakcentował, że z Bożą pomocą każdy smutek ostatecznie przemieni się w radość.

Pod koniec Eucharystii biskup Marek zwrócił się do wiernych z prośbą. – Rozważając słowo Boże nie bójmy się wychodzić do świata, by nieść dobro i dzielić się nim z innymi. Niech w tym dziele towarzyszy nam postać św. Jana Pawła II, który umiał wprowadzić w codzienne życie chrześcijańską cnotę miłosiernej miłości – zakończył.