W wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, bp Ignacy Dec udzielił sakramentu bierzmowania osobom dorosłym, które z różnych przyczyn nie przystąpiły do tego sakramentu w terminie.

W katedrze świdnickiej raz na kwartał, w pierwszy poniedziałek marca, czerwca, września i grudnia, udzielany jest sakrament dojrzałości chrześcijańskiej osobom przygotowanym przez swoich proboszczów, które nie mogły w terminie przystąpić do sakramentu w swoje parafii zamieszkania.

W skierowanym do bierzmowanych słowie biskup senior podkreślił rolę Ducha św. w życiu Maryi, która była Nim napełniona i nie mając grzechu pierworodnego, jest najcenniejszą cząstką Kościoła, pełna świętości. – Przypomnijmy, że zanim została Matką Boga, gdy jeszcze była dziecięciem, była złączona z Trzecią Osobą Boską. Przyjmujemy Ducha św., aby być podobnymi do Maryi – tłumaczył hierarcha.

Bp Dec zachęcał bierzmowanych, aby pokochali Ducha św. i przypomniał im, że są Jego świątynią. – Otrzymujecie dzisiaj Ducha św. byście swoje serca oczyścili, żebyście sobie przypomnieli, że w waszym wnętrzu duchowym, na być przyjaźń z Bogiem, a to się przejawia w modlitwie, w świętowaniu Eucharystii, w wyznawaniu grzechów i w dobrych uczynkach. Bez Ducha św. nie potrafimy być dziećmi Bożymi – podsumował bp Dec, po czy namaścił czoła kandydatów wypowiadając słowa: „Przyjmij znamię Ducha św.”

Zdjęcia: ks. Przemysław Pojasek /Gość Świdnicki