Biskup Marek Mendyk nagrodził zwycięzców fotograficznego konkursu zatytułowanego „Kościelne mury w świetle natury”.

Ogłoszony w kwietniu przez Wydział Duszpasterski ŚKB konkurs fotograficzny pod patronatem Niedzieli Świdnickiej i Gościa Świdnickiego został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa po wnikliwej analizie nadesłanych zdjęć dziewięciu autorów, wydała werdykt, aby I miejscem uhonorować fotografie Mariusza Barcickiego, który przesłanych pracach konkursowych przedstawił Katedrę Świdnicką. Ponadto komisja przyznała 4 równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: ks. Piotr Krzywania, Marcin Kaczmar, Mariusz Burszta oraz Artur Rutowski.

W piątek 18 czerwca bp Marek Mendyk w auli kurialnej wręczył nagrodę zwycięzcy konkursu: – Cieszę się, że diecezja wyszła z takim projektem i że moje zdjęcia i zdjęcia innych osób zostały dostrzeżone. Chciałbym zaznaczyć, że od najmłodszych lat jestem zauroczony miastem Świdnica, ale moje serce najmocniej bije dla katedry świdnickiej – mówił Mariusz Barcicki, który na co dzień jest przewodnikiem po świdnickiej katedrze.

– Fotografią interesuję się od 25 lat i zawsze najważniejszą dla mnie sprawą było dokumentowanie remontu katedry. Te kilka tysięcy zdjęć pozwoliło mi uczyć się fotografii. A to, że od dziecka jestem zauroczony Świdnicą i interesuję się jej historią sprawiło, że również inne miejsca zacząłem uwieczniać. Moje serce jednak najmocniej bije dla świdnickiej katedry, dlatego to ona znalazła się na zgłoszonych do konkursu pracach – wyjaśnia przewodnik po biskupim mieście.