Członkowie i sympatycy Diecezjalnego Apostolstwa Trzeźwości spotkali się w sobotę 28 stycznia na wspólnej modlitwie w katedrze świdnickiej.

Wieczornej Eucharystii przewodniczył bp Marek Mendyk w asyście proboszcza katedry oraz trzeźwościowych duszpasterzy: ks. Pawła Traczykowskiego, ks. Rafała Chudego z Konar, ks. Emila Dudka ze Świebodzic.

– Błogosławieni jesteście w tym, co robicie i co sami przeżywacie. Każde z Jezusowych przykazań można odnieść do waszego życia i misji. A jest to misja specjalna. Sami odkrywacie w swoim życiu tę Jezusową drogę; sami wiecie, jak jest bardzo ważna i ostatecznie piękna. Błogosławieństwa jakie dziś słyszymy, płyną z codziennych trudów, osamotnienia i porażek, ostatecznie przekuwane na pokój, radość i wyzwolenie – mówił w homilii biskup świdnicki do członków Apostolatu Trzeźwości, życząc im, by pomagali innym odkrywać radość z codziennych wyzwoleń i zależności.

Przedłużeniem wspólnego świętowania była wspólna agapa w domu parafialnym, gdzie na uczestników spotkania czekał noworoczny stół pełen ciepłych potraw i smakołyków przygotowanych przez członków Apostolstwa. Nie zabrakło okolicznościowych przemówień, serdecznych życzeń, podziękowań, a także świadectw osób, które stawiają opór różnym nałogom. – Nasza wspólnota otwarta jest na każdego. Cały czas ktoś do nas dołącza, dlatego trudno jest się nam policzyć. Najważniejsze jest to, że trzymamy się razem – mówiła Maria ze Świdnicy.