W ramach Świdnickich Dni Papieskich, 15 maja sprzed katedry wyruszyła rowerowa pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady.

Od wielu już lat miłośnicy dwóch kółek pielgrzymują z ks. Krzysztofem Orą, Dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej do maryjnego sanktuarium archidiecezji wrocławskiej, aby dziękować za pontyfikat św. Jana Pawła II. Pierwsza na plac przed katedrą przybyła Pani Sylwia. – Biorę udział w tej pielgrzymce, po prostu, bo lubię. Uczestniczę w niej już czwarty raz. Choć często jeżdżę tam indywidualnie, że swoimi intencjami, które dziś także mi towarzyszą. Gdyby dziś nikogo nie było, to też bym sama pojechała. Mam dobry rower, wspomagany elektrycznie, ale to nie znaczy, że sam jedzie, bo pod górkę trzeba mieć sporo siły – mówiła rowerzystka ze świdnickiego Zarzecza, która nie była tego dnia sama. W sobotni poranek skromną grupę pielgrzymów pobłogosławił bp Marek Mendyk: – Módlcie się za mnie i za moją posługę w diecezji – prosił przed wyjazdem biskup.

Po drodze w miejscowości Wiry do pielgrzymów ze Świdnicy dołączyli rowerzyści z Bielawy wraz ks. Łukaszem Basistym. Trzydziestoosobowa grupa pielgrzymów dotarła około południa do celu, a tam wspólnie wzięli udział w nabożeństwie majowym pamiętając w modlitwie o intencjach osobistych oraz im powierzonych. Szczęśliwi pielgrzymi wrócili do domów mając na liczniku około 50 przejechanych kilometrów.