Od 2 do 9 lipca Matka Boża Łaskawa Strażniczka Polski w swoim cudownym wizerunku nawiedzi naszą katedrę i nasze miasto.

W 1920 roku przyzywając jej opieki Polacy prosili o zwycięstwo i ocalenie kraju przed bolszewikami. Wcześniej w czasach zarazy o ocalenie modlili się i zostali wysłuchani mieszkańcy Warszawy i Krakowa.

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Strażniczki Polski w naszej parafii jest owocem starań wspólnoty Wojowników Maryi naszej diecezji, którzy w każdą pierwszą sobotę miesiąca wraz z rodzinami gromadzą się na mszy świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi oraz procesji różańcowej. Dziełu peregrynacji pobłogosławił ksiądz bp Marek Mendyk, biskup świdnicki oraz ksiądz prał. Piotr Śliwka, proboszcz naszej katedry.

Peregrynacja z udziałem księdza biskupa rozpocznie się 2 lipca o godzinie 16 przy pomniku świętego Jana Pawła II. Po procesji różańcowej obraz zostanie wprowadzony do naszej katedry. Około godziny 17 rozpocznie się wykład na temat znaczenia i historii obrazu Matki Bożej. O godzinie 18 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie peregrynacji. W niedzielę (3 lipca) po Mszy świętej o 18 odbędzie się maryjny koncert uwielbienia w wykonaniu Pawła Dudzika.

Od 4 do 8 lipca o godzinie 8.30, 11.30 i 17.30 będziemy modlić się na różańcu. Po Mszy świętej wieczornej odbywać się będą czuwania modlitewne w intencji dzieci i młodzieży (4 lipca), kobiet (5 lipca), mężczyzn (6 lipca), kapłanów i o powołania (7 lipca) oraz rodzin.

Modlitwę będziemy codziennie kończyć apelem Jasnogórskim. W czasie wieczornych nabożeństw będą odczytywane intencje składane przez wiernych. W sobotę 9 lipca po Mszy świętej o godzinie 9 dokonamy aktu zawierzenia parafii Matce Bożej oraz weźmiemy udział w procesji różańcowej.

Drodzy parafianie

Każdy z nas obok radości nosi w sercu wiele lęków. Widzimy wiele problemów z jakimi zmagają się nasze rodziny, dzieci i młodzież. Wielu pyta o to, gdzie jest Bóg i dlaczego mam w niego wierzyć. Jaki sens ma dziś bycie w kościele, posyłanie dzieci na katechezę, życie sakramentalne, spowiedź. Chcemy, by czas peregrynacji był momentem, w którym każdy z nas otwierając przed Bogiem swoje serce i powierzając się Maryi odkrył na nowo piękno wiary, doświadczył Bożej Miłości jego przebaczenia. Bardzo serdecznie zapraszamy was do udziału w peregrynacji i prosimy o modlitwę.

WASI DUSZPASTARZE