W oktawie Bożego Ciała przypadło kolejne bierzmowanie diecezjalne, którego tradycyjnie udzielił bp senior Ignacy Dec.

Bierzmowanie w katedrze świdnickiej odbywa się raz na kwartał i przeznaczone jest dla osób, które przygotowują się w swoich parafiach, gdzie mieszkają. Na podstawie zaświadczenia księdza proboszcza, danemu kandydatowi, który przeszedł etap formacji intelektualnej i duchowej, udzielany jest sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

W wygłoszonej homilii biskup zauważył, że w okresie wiosennym, w Kościele udziela się najwięcej sakramentów świętych. – Zobaczcie I Komunie i spowiedzi św. są w maju i czerwcu, także święcenia kapłańskie. Również sakrament bierzmowania jest najliczniej udzielany w czasie wiosennym, to dlatego abyśmy mieli dobrą kondycję duchową, bowiem Duch św. jest tym, który daje nam życie – tłumaczył hierarcha.

Do czerwcowego bierzmowania przystąpiło dwadzieścia osób, wśród których najmłodsza miała 16 lat, a najstarsza 63 lata. Kandydaci przybyli nie tylko z terenu diecezji świdnickiej, ale również z diecezji legnickiej i archidiecezji wrocławskiej. Bp Dec jako pamiątkę sakramentu bierzmowania wręczył każdemu jeden z tomów Siejby Słowa.