Nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio przewodniczył Mszy św. z racji zakończenia obchodów 15. rocznicy ustanowienia diecezji świdnickiej.

W wygłoszonej homilii w języku polskim, gość z Watykanu nawiązując do ewangelii podkreślił rozmowę Jezusa z Szymonem Piotrem nad Jeziorem Galilejskim. Nie zabrakło także odniesień do świętego patrona Świdnicy Jana Pawła II.

Przypominamy sobie jego słowa i czyny dokonane na przestrzeni tego wyjątkowego pontyfikatu. Jan Paweł II kierował Kościołem powszechnym ponad 26 lat. Sterował Kościołem swoim słowem zawartym w dokumentach i przemówieniach, przemierzał kontynenty docierając do najdalszych zakątków ziemi. Występował na najważniejszych areopagach świata, by głosić Ewangelię. Czynił to niezmordowanie aż do ostatniego dnia, do swojej błogosławionej śmierci. Czynił to także swoim cierpieniem, a nade wszystko swoim świętym życiem. Wybierając takiego patrona dla stolicy diecezji, musicie być świadomi, że jest to zaszczyt, ale i obowiązek dalszego wsłuchiwania się w jego nauczanie z tego wielkiego depozytu – mówił abp Pennacchio.

Eucharystię koncelebrowali bp Ignacy Dec, bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej, bp Marek Mendyk i bp Stefan Cichy z Legnicy oraz 70 kapłanów. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych. Uczestnikom uroczystości zamykających obchody 15-lecia diecezji świdnickiej udzielił Apostolskiego Błogosławieństwa Ojciec Święty Franciszek. Nuncjusz apostolski poświęcił również tablicę upamiętniającą obchody kryształowego jubileuszu diecezji świdnickiej.

Polecamy galerię i relację na stronach GN.