W nadziei życia wiecznego 1 maja, w 84. roku życia i w 53. roku kapłaństwa, odszedł do wieczności ks. kan. Henryk Bujok.

O śmierci honorowego Kanonika Kapituły Katedralnej poinformowała Świdnicka Kuria Biskupia. Ks. Bujok urodził się 5 marca 1939 r. w Nowym Bytomiu. Pochodził z Karpacza i był jedynym powołaniem wywodzącym się z tego miasta. Święcenia prezbiteratu przyjął 21 czerwca 1969 r. we Wrocławiu z rąk abp Bolesława Kominka. Jego kolegą kursowym był biskup senior diecezji świdnickiej bp Ignacy Dec.

Pierwsze 10 lat kapłaństwa ks. Henryk spędził w Polsce, a następnie pracę podjął w diecezji w Monachium. W 2004 r. przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Jeleniej Górze – Cieplicach. 23 czerwca 2019 roku w macierzystej parafii Nawiedzenia NMP w Karpaczu, uroczyście obchodził złoty jubileusz kapłaństwa. Wtedy Mszę św. jubileuszową sprawował wtedy ks. inf. Józef Strugarek, w asyście ks. prał. Marka Babuśki i ks. prał. Zbigniewa Wolanina. Ks. kan. Henryk Bujok zmarł 1 maja 2022 r. w niemieckim Ingolstadt.

***

Pogrzeb zmarłego 1 maja br. ks. kan. Henryka Bujoka odbędzie się we wtorek 21 czerwca br. o godz. 13. w kościele Nawiedzenia NMP w Karpaczu (diecezja legnicka). Uroczystościom pogrzebowym przewodniczyć będzie bp Ignacy Dec.