Na zakończenie dnia wspomnienia Jana Pawła II mieszkańcy Świdnicy przeszli w procesji różańcowej pod pomnik papieża.

Trasa procesji tradycyjnie wiodła z parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przez rynek pod pomnik papieża przy katedrze. Rozważania do kolejnych tajemnic odczytał o. Tomasz Tlałka. Paulin zaczerpnął teksty rozważań z nauczania bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

– Człowiek jest wielki nie wtedy, gdy ma wyznaczone wielkie zadanie, ale gdy to zadanie wypełnia pokornie, z wewnętrzną uległością. Okazuje się wówczas prawdziwa wartość człowieka. Bez rodziny, bez „witaminy M” – witaminy miłości, nie można wychować do życia i współżycia w ładzie społecznym. Tylko miłość Boga i ludzi prowadzi do ładu społecznego

– tak o. Tomasz przedstawił rozważania tajemnic radosnych pozostawione przez Prymasa Tysiąclecia. Modlitewnemu
spotkaniu przewodniczył bp Adam Bałabuch w asyście świdnickich proboszczów. Podczas procesji przedstawiciele miejskich parafii nieśli figurę Matki Bożej Fatimskiej. Swoją obecność zaznaczyli także Wojownicy Maryi.

Przypomnijmy, że Świdnica jest pierwszym miastem w Polsce, którego patronem został bł. Jan Paweł II. Decyzję Watykanu ogłosił 8 maja 2012 r. w Świdnicy abp Celestino Migliore, ówczesny nuncjusz apostolski w Polsce. „Błogosławiony Jan Paweł II, papież, jest patronem miasta Świdnicy przed Bogiem. Bez względu na jakiekolwiek przeciwne rozporządzenia” – tak brzmiały najważniejsze zdania z dekretu, wydanego 22 lutego 2012 r. na mocy uprawnień nadanych przez papieża Benedykta XVI.