Zapraszamy do Katedry Świdnickiej na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które odprawiane jest w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00.

Tegoroczne rozważania pasyjne prowadzi ksiądz Dominik Wargacki, wikariusz katedralny. Główne myśli kazań związane są z jednością Kościoła. Zgodnie ze słowami piątej modlitwy Eucharystycznej:

Spraw, by nasz Kościół odnowił się w świetle Ewangelii. Umocnij więź jedności między wiernymi i kapłanami, * między kapłanami i naszym Biskupem Ignacym * między biskupami i naszym Papieżem Franciszkiem * W świecie rozdartym niezgodą * niech Twój Kościół jaśnieje jako znak przyszłej jedności i pokoju.

Podczas Gorzkich Żali szczególnie modlimy się za naszą Ojczyznę Najjaśniejszą Rzeczpospolitą oraz za naszą Diecezję Świdnicką w 15. rocznicę jej ustanowienia przez Św. Jana Pawła II, a także za jej pasterza biskupa Ignacego Deca.

Zapraszając do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali, warto podkreślić wyjątkowość polskiej tradycji tego nabożeństwa oraz niezwykłe walory językowe. Zapraszamy zwłaszcza młodzież, aby mogła się wsłuchać w poetyckie słowa żali wyśpiewywanych przy okazji tego nabożeństwa.