Prezentujemy istotne ogłoszenia parafialne na Święte Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne.

1. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza święta Krzyżma z udziałem duchowieństwa z całej diecezji świdnickiej sprawowana będzie o godz. 10. Msza św. Wieczerzy Pańskiej celebrowana będzie o godz. 18. Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 22.

2. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 7. Na godz. 8. zapraszamy na modlitwę liturgią godzin – tzw. ciemnia jutrznia. O godz. 15. odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 18. rozpocznie się Liturgia Wielkopiątkowa. Następnie po jej zakończeniu przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Bożego Grobu. Adoracja, będzie trwała do godz. 22.

3. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie rozpocznie się o godz. 7. Na godz. 8. zapraszamy na modlitwę liturgią godzin – tzw. ciemnia jutrznia. O godz. 20. odbędzie się Liturgia Wigilii Paschalnej. Podczas tej liturgii dokonamy odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Liturgia zakończy się procesją rezurekcyjną.

4. Informujemy, że święcenie pokarmów w Wielką Sobotę obędzie się kościele w godz. od 9. do 15. co pół godziny. W tym też czasie, będzie zbierana taca na bieżące potrzeby naszej Parafii. Już dzisiaj za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze święte będziemy celebrować według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy o godz. 6 rano oraz porannej procesji.