Wymęczeni dziesięciodniowym marszem, ale szczęśliwi i duchowo umocnieni. W piątek, 9 sierpnia, na szczyt jasnogórski, do Matki Bożej Częstochowskiej dotarła 16. Świdnicka Piesza Pielgrzymka.

Pod hasłem „W mocy Ducha Świętego” pielgrzymowało 535 osób podzielonych na 6 grup. Najmłodszy uczestnik miał 10 miesięcy, najstarszy 88 lata. Pielgrzymi pokonali 250 km w ciągu 10 dni. W drogę do Maryi Jasnogórskiej wybrało się 15 księży, 5 kleryków, 2 diakonów oraz 15 sióstr zakonnych.

Intencji było duże, że nie sposób togo wymienić, ale to, co najważniejsze, to, co często podkreślałem, to prosiliśmy o dary Ducha Świętego po to, żeby, na co dzień wypełniać Bożą wolę. Jak będziemy żyli Bożą wolą, to wszystko będzie jak trzeba – opowiadał główny przewodnik pielgrzymki ks. Krzysztof Iwaniszyn.

Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 9.00 przewodniczył bp Ignacy Dec, który w homilii m.in. mówił:

Jest takie łacińskie powiedzenie ‘Finis coronat opus’, czyli ‘koniec wieńczy dzieło’. Kończy się ta 16-ta pielgrzymka naszej diecezji, ale nie kończy się nasza życiowa pielgrzymka, nie kończy się jeszcze nasze życie, to nasze wędrowanie ma Pan Bóg w swoich planach. – Na zakończenie pielgrzymki, jak co roku to bywa, stajemy tutaj przed obliczem Jasnogórskiej Matki, by przeżyć Eucharystię końcową, by w tym ostatnim akordzie pielgrzymki stanąć przed Panam Bogiem z tym wszystkim, co nieśliśmy przez 9 czy 10 dni z dolnośląskiej ziemi na Jasną Górę.

Chociaż grupa nr 1, czyli Ziemia Świdnicka była najliczniejszą to reprezentacja parafii katedralnej w tym roku była nie za duża, ale wraz z księdzem Mirosławem, brat pielgrzymkowy  Ireneusz i brat pielgrzymkowy Bogusław z dziećmi nieśli intencje całej parafii.


Poniżej przebogata galeria zdjęć z każdego dnia pielgrzymki.

Dzień 0: https://photos.app.goo.gl/ATeC1ZDtaHspJgw38
Dzień 1: https://photos.app.goo.gl/174hE8B8n8SweahU9
Dzień 2: https://photos.app.goo.gl/Pd4ZT7rswYKQRFqUA
Dzień 3: https://photos.app.goo.gl/qqLiWayj5mdC53d88
Dzień 4: https://photos.app.goo.gl/p1kyfHTP8GPxEo3L6
Dzień 5: https://photos.app.goo.gl/Zv6NsS8tyQ4yoAAS9
Dzień 6: https://photos.app.goo.gl/fA7cnuM8peD15vKQA
Dzień 7: https://photos.app.goo.gl/VwZ5BEnCRoMyrxPP8
Dzień 8: https://photos.app.goo.gl/t1C9cCoQ9Qpkexi37
Dzień 9: https://photos.app.goo.gl/Ve7m6Upr5cWV3wDU6
Dzień 10: https://photos.app.goo.gl/53jXb8fx1CwJoAYCA

 

Link do pielgrzymkowego kanału na YouTube.