Ogłoszenia parafialne

XVII Niedziela Zwykła – 25 lipca 2021 r.

 

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w Polsce jest dniem solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie, dlatego po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę na rzecz poszkodowanych. Za wszelkie przejawy życzliwości z serca dziękujemy.

2. Także dziś po każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie samochodów z racji wspomnienia Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących.

3. Dziś obchodzimy światowy dzień dziadków i osób starszych. Zachęcamy do szczególnej modlitwy za drogie nam osoby starsze.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 z naszej katedry wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Mszy przewodniczyć będzie bp Adam Bałabuch. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć pieszo w pielgrzymce, codziennie od 1 do 8 sierpnia zapraszamy na spotkania modlitewne na godz. 17.30 w ramach grupy duchowego uczestnictwa.

6. W dniu 8 sierpnia (tj. niedziela) nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę do Częstochowy. Do wzięcia udziału w tej pielgrzymce serdecznie zapraszamy zwłaszcza rodziców i dzieci pierwszokomunijne. Jest to też dzień zakończenia Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej. Zapisy w zakrystii. Koszt 50 zł. Wyjazd o 6.00 rano sprzed katedry. Powrót około 22.00

7. Aby poszerzyć wiadomości o Kościele i jeszcze lepiej zrozumieć słowo Boże i mieć najświeższe informacje z życia naszej diecezji – nabywajmy i czytajmy prasę katolicką. W dniu dzisiejszym polecamy Niedzielę oraz Gościa Niedzielnego. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabyć za dobrowolna ofiarą miesięcznik Tota Tua. Jest on poświęcony pogłębieniu relacji z Maryja a dzięki niej z Chrystusem.

8. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.