W sobotę 19 X, Nuncjusz Apostolski JE ks. abp Salvatore Pennacchio, ponownie odwiedzi Świdnicę i w samo południe będzie przewodniczyć Mszy św. w katedrze na zakończenie jubileuszu diecezji świdnickiej.

Chcemy uroczyście zakończyć obchody 15-lecia diecezji w formie pewnej klamry. Na ich rozpoczęcie przyjechał do naszej diecezji nuncjusz i na zakończenie też postanowiliśmy go zaprosić. Wybraliśmy ten termin ze względu na bliskość św. Jana Pawła II naszej diecezji i związane z nim jubileusze 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Papieża Polaka i nadchodzącej 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Ojciec Święty utworzył naszą diecezję i od początku nam patronuje – mówił bp Ignacy wyjaśniając cel przyjazdu legata papieskiego.

W najbliższą niedzielę zostanie odczytany komunikat zachęcający do wzięcia udziału w uroczystościach.


Drodzy Diecezjanie,

od kilku dni zgodnie z tradycją października podejmujemy codzienną modlitwę różańcową. Mając świadomość wielu intencji chcemy pokornie dziękować Panu Bogu także za przyczyną Królowej Różańca Świętego za XV–lecie naszej diecezji. Zwieńczenie naszego, zapoczątkowanego w marcu, świętowania kryształowej rocznicy istnienia Diecezji Świdnickiej przypadnie w sobotę 19 X br.. Wówczas przybędzie do nas JE ks. abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, który o godz. 12.00 w katedrze będzie przewodniczył uroczystej Mszy Świętej.

Drogich Diecezjan, a szczególnie wszystkie osoby należące do grup modlitewnych, ruchów i stowarzyszeń działających na terenie naszej diecezji, osoby życia konsekrowanego, katechetów oraz duszpasterzy wraz z delegacjami swoich parafii zapraszam do wspólnego zamknięcia obchodów rocznicy istnienia diecezji. Wsparci orędownictwem Matki Bożej oraz ufni we wstawiennictwo św. Stanisława, Patrona diecezji oraz św. Jana Pawła II, który jest Patronem Świdnicy, biskupiego miasta, wyśpiewamy Panu Bogu dziękczynne Te Deum za Jego łaskę i miłosierdzie wobec naszej diecezjalnej wspólnoty.

Wszystkich, którzy przybędą z dziękczynną pielgrzymką do świdnickiej katedry, po zakończonych uroczystościach zapraszam na ciepły posiłek do ogrodów naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

Całą wspólnotę diecezjalną zawierzam opiece Matki Bożej, Wspomożycielce wiernych.

✠ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki