Ponad 40 osobowa grupa ministrantów, dzieci komunijnych oraz rodziców i opiekunów wzięła udział w dniu skupienia Służby Liturgicznej.

Spotkanie odbyło się na terenie sanktuarium Matki Bożej łaskawe w Krzeszowie. Udział w nim wzięło blisko 300 ministrantów, lektorów i ceremoniarzy. Była to doroczna pielgrzymka Służby Liturgicznej diecezji legnickiej. Młodym miłośnikom liturgii towarzyszyli księża, opiekunowie oraz rodzice, a wśród nich nasz duszpasterz ks. Mirosław Benedyk.

– Dzisiaj spotykamy się wszyscy przy ołtarzu. To bardzo ważne, bo służba liturgiczna to bardzo cenne miejsce rozwoju młodego człowieka. Ono wiąże z jednej strony rodziców, którzy nierzadko są tymi, którzy namawiają, a później wspierają chłopców do służenia, a z drugiej strony wiąże całą wspólnotę parafialną. Cieszę się, że przybyło nas tu tak wielu. Wiem, że to także zasługa duszpasterzy, którym za to dziękuję – mówi ks. Mateusza Rycka, odpowiedzialny za duszpasterstwo Służby Liturgicznej diecezji legnickiej.

Na spotkanie złożyła się konferencja poświęcona św. Dominikowi Savio – patronie ministrantów, zwiedzanie zabytków pocysterskiego opactwa, Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa. Był także czas na posiłek i integrację.