Nie tylko w grach komputerowych mamy misję do wypełnienia, ale także w naszym prawdziwym życiu – mówił do najmłodszych o. Rafał Krystyanc, misjonarz ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Tą niedzielą w Kościele powszechnym rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny, który wpisuje się w ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Papież Franciszek ogłosił ten szczególny czas, „aby bardziej rozbudzić świadomość missio ad gentes i podjąć z nową energią misyjną przemianę życia i duszpasterstwa”. Wyraził przy tym pragnienie, „aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne; aby rozwinęło się umiłowanie misji, będących umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu”.

Nie tylko w grach komputerowych mamy misję do spełnienia, ale także w naszym prawdziwym życiu powinniśmy być tymi, którzy opowiadają o Panu Bogu i w ten sposób stają się misjonarzami Pana Jezusa.

– mówił do najmłodszych o. Rafał Krystyanc, misjonarz ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który gościł przez całą niedzielę w naszej parafii. O czym jeszcze opowiadał misjonarz z miejscowości św. Krzyż można przeczytać na stronach GN.