Jest nim ks. Marcin Gęsikowski, który do tej pory posługiwał w par. św. Wawrzyńca w Śmiałowicach.

Uroczystego wprowadzenia na urząd parafii św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy dokonał 9 lipca bp Marek Mendyk. Na początku Mszy św. nowego gospodarza parafii przywitali przedstawiciele rady parafialnej.

– Każda nowa droga życiowa jest niewątpliwie dużym wyzwaniem. Jako wspólnota parafialna prosimy o zaufanie i chcemy zapewnić o swojej modlitwie i wsparciu. Bez modlitwy nic nie można uczynić – przekonywał Paweł Żuraw, przedstawiciel rady parafialnej, wręczając ks. Marcinowi w imieniu wszystkich parafian różaniec.

Następnie ustępujący proboszcz ks. Piotr Śliwka odczytał dekret mianujący ks. Marcina Gęsikowskiego proboszczem parafii katedralnej, a bp Marek Mendyk wręczył mu klucze do obiektu.

– Proszę, otwieraj tę świątynię wszystkim, którzy szukają Boga. Niech stanie się ona centrum życia parafialnego. Kieruj i zarządzaj tą parafią tak, jak zostało ci to polecone, jako pilny i gorliwy pracownik Winnicy Pańskiej – mówił przy tym pasterz diecezji.

Zwrócił się też do wiernych, aby mieli gotowość współpracy z nowym proboszczem, w służbie budowania królestwa Bożego w parafii. Jego samego natomiast w homilii zachęcał, by był blisko Jezusa, otwarty na ludzką biedę, moralną, duchową i materialną, pamiętał o wzgardzonych, odrzuconych, samotnych i smutnych.

Galeria i więcej informacji na stronie świdnickiej edycji Gościa Niedzielnego (Katedra ma nowego proboszcza).