Decyzją bp Marka Mendyka w parafii katedralnej następuje zmiana na stanowisku wikariusza.

Po czterech latach pracy duszpasterskiej z parafii odchodzi ks. Grzegorz Fabiński, któremu dziękujemy za dotychczasową pracę duszpasterską i życzymy wielu łask Bożych, Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego w nowej wspólnocie parafialnej. Ks. Grzegorz będzie posługiwał w parafii Wniebowzięcia NMP w Lądku – Zdroju.

Tym samym od poniedziałku 27 czerwca w naszej parafii posługę rozpoczyna nowy kapłan ks. Jerzy Kozłowski, którego polecamy modlitwom naszych wiernych.

Ks. Jerzy Kozłowski, wyświęcony na kapłana w roku 2015, pochodzi z parafii Św. Jakuba Apostoła w Ścinawce Dolnej. Jako kleryk w seminarium specjalizował się w teologii fundamentalnej, czego efektem była praca magisterska pt. „Racjonalność wiary na podstawie wybranej literatury teologicznej”. Mottem kapłańskim ks. Jerzego są słowa Jezusa zaczerpnięte z ewangelii wg św. Jana: „Aby znali Ciebie, jedynego, prawdziwego Boga oraz tego, którego posłałeś Jezusa Chrystusa” (J 17,3). Przez ostatnie lata posługiwał jako wikariusz w par. Św. Michała w Mieroszowie (2015-2018), następnie w par. NMP Nieustającej Pomocy w Wałbrzychu (2018-2019) oraz w par. Maryi Matki Kościoła  w Dzierżoniowie (2018-2022).

W 2019 roku historia, która się przytrafiła ks. Jerzemu wstrząsnęła całą Polską. Znajdujący się wtedy na Giewoncie ks. Kozłowski przeżył trzykrotne rażenie piorunem. – Myślałem, że umieram. Wołałem do Pana Boga, żeby mnie ratował – wspominał ten dzień. Trzy lata od tego wydarzenia ten kapłan został wikariuszem parafii katedralnej. Cieszymy się z tego faktu, życząc owocnej posługi wśród świdniczan.