Drodzy Parafianie, serdecznie zapraszamy na 16. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się w dniach od środy 31 lipca do piątku 9 sierpnia. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „W mocy Ducha Świętego”.

Po raz kolejny warto powtórzyć, że pielgrzymka to: ładowanie akumulatorów – rekolekcje w drodze – obóz survivalowy – świetna przygoda – niezła zabawa – umocnienie wiary – poznanie wielu wspaniałych braci i sióstr – doświadczenie niespotykanego dobra – spotkanie prawdziwego Pana Jezusa.

Piesza Pielgrzymka Świdnicka to taki wielki poligon wiary,  poligon nauki o prawdach wiary i o wartościach, poligon szkolenia, jak żyć wiarą, jak jej bronić i jak ją przekazywać innym. Zróbcie wszystko, co tylko w waszej mocy, aby pójść, podjąć decyzję można nawet przed samum wyjściem! Niech się też zwiększy grupa duchowego uczestnictwa! Im mocniejsze zaplecze, tym pewniejsi „frontowcy” pielgrzymki. Prosimy o włączenie się w dzieło pielgrzymki chorych i niepełnosprawnych, starców i dziatwę.

Kto nie może pójść pieszo, niech koniecznie wstąpi w szeregi grupy „7” – duchowego uczestnictwa i duchowego wsparcia. Pielgrzymi bardzo potrzebują waszych modlitw, cierpienia i ofiar. Warto się zapisać, bo to inaczej zobowiązuje. Nadto wasze imiona pozostaną na zawsze w diecezjalnych księgach pielgrzymkowych. W naszym kościele będziemy się gromadzić wieczorami i modlić się za tych, co idą pieszo. Oni zaś będą modlić się za was. W ten sposób każdego dnia powstanie piękny modlitewny wieniec, który oddawać będziemy na każdym apelu samej Maryi. „Grupie 1” przewodniczy ks. Andrzej Franków z par. Św. Andrzeja Boboli, nie zabraknie także innych kapłanów: z parafii katedralnej: ks. Mirosław Benedyk, z par. NMP Królowej Polski ks. Sebastian Makuch, z par. Ducha Św. ks. Krzysztof Frącek, z par. Wiry ks. Adam Woźniak – ojciec duchowny pielgrzymki.

Zapisywać można się codziennie po Mszy św. zakrystii u ks. Mirosława.

♦ Ci, którzy z różnych powodów nie mogą fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce niech włączą (zapiszą) się do Grupy Duchowego Uczestnictwa (Grupa 7). Dla nich w tym czasie będziemy organizowali wieczorne Apele Jasnogórskie w naszym kościele.

♦ Jeżeli jesteś z dekanatu Bolków, Strzegom, Świebodzice, Żarów, Kudowa Zdrój, zapisać się możesz u swojego księdza proboszcza.

Wpisowe dla dorosłych 120 zł. Dzieci i młodzież (do 18 lat) 100 zł. Brak wpłaty nie jest przeszkodą do wzięcia udziału w wydarzeniu.
Jeśli kogoś nie stać, prosimy o wpłatę na miarę możliwości. Tych, którzy nie mogą pójść pieszo zapraszamy do Grupy 7 „Duchowego Uczestnictwa” . Jeśli przy zapisie do „7” stać kogoś na dobrowolną ofiarę na rzecz pielgrzymki – serdeczne Bóg zapłać.

Pielgrzymka wyruszy ze Świdnickiej Katedry w środę 31 lipca, po Mszy św. sprawowanej przez J.E. ks. bpa Ignacego Deca.

♦ Przed wyruszeniem pielgrzymki planowane są także spotkania organizacyjne dla pielgrzymów pieszych. Zapraszamy na spotkanie:

    • 29 lipca (poniedziałek), godz. 19.15 w parafii NMP Królowej Polski na os. Młodych w Świdnicy, w koście tygodniowym Miłosierdzia Bożego.

Przydatne linki:

♥ Oficjalna strona Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej

♥ Oficjalny FunPage na FaceBooku