Jesienne dni sprzyjają rozmyślaniu o sensie życia i jego przemijaniu. Obchodząc na początku listopada Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Kościół pragnie skierować naszą uwagę na tajemnicę śmierci i życia wiecznego.

1 listopada na cmentarzu parafialnym przy al. Brzozowej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Adam Bałabuch. Mszę św. koncelebrowali m. in. kapłani pochodzący z parafii katedralnej: ks. dr Bolesław Lasocki, na co dzień Sędzia Metropolitalnego Sądu Duchownego we Wrocławiu, ks. dr Stanisław Szupieńko, historyk sztuki, konserwator zabytków diecezji legnickiej, a także ks. prał. Piotr Śliwka, proboszcz parafii katedralnej i ks. Piotr Kos, wikariusz katedralny.

W tym wyjątkowym czasie pamiętamy o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności, którzy żyli miłością i dlatego mogli osiągnąć życie wieczne. Wśród nich są ci, którzy są nam znani, są wpisani do kalendarza liturgicznego, ale jest też cała rzesza świętych oglądających oblicze Boga, których nie znamy z imienia i nazwiska. Są tam dzieci, młodzież, ojcowie i matki, ludzie starsi. Może są wśród nich nasi bliscy, znajomi, przyjaciele. Jest cała rzesza świętych, których chcemy uczcić w jednej uroczystości i podziękować Bogu za to, że okazał im miłosierdzie i przyjął ich do nieba – mówił biskup biskup pomocniczy diecezji świdnickiej

Po Mszy św. miało miejsce także nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją, podczas którego wypraszano miłosierdzie Boże dla tych, którzy poprzedzili nas na drodze do wieczności.

 

Polecamy także relację GN.