Prawdziwym mężczyznom w dążeniu do celu nie przeszkadzają nawet trudne warunki atmosferyczne. Po mimo silnego wiatru i mrozu Wojownicy Maryi przeszli ulicami biskupiego miasta.

Już po raz kolejny mężczyźni z diecezji świdnickiej spotkali się w pierwszą sobotę miesiąca, aby na różańcu wypraszać potrzebne łaski dla siebie, swoich rodzin, a także dla naszych miejscowości.

Zanim jednak uzbrojeni w różańce mężczyźni wraz z rodzinami podjęli pokutną modlitwę, przybyli do katedry, aby wspólnie ze swoim duszpasterzem, adorować Eucharystycznego Jezusa, a następnie wziąć udział we Mszy św. W wygłoszonej homilii 5 lutego, ks. Paweł Traczykowski przestrzegał przed postawą samolubstwa na modlitwie.

– Serce człowieka, który się codziennie modli, może być wypełnione egoizmem. Stojąc dziś przed Panem poprośmy przede wszystkim o ufność, bo to jest to, nad czym ciągle pracujemy i czego nam brakuje – mówił wikariusz parafii katedralnej, zachęcając, aby jak Maryja myśleć o Bogu. – Kto jest z Maryją, nigdy nie będzie egoistą, nie będzie też sobie dogadzał. Popatrzcie też na św. Józefa, czy on był egoistą? Zobaczcie, bez jego ofiary, Bóg nie zrealizowałby swojego planu – mówił kapłan, dając wskazówkę do życia duchowego, aby w żadnym wypadku nie koncentrować się na swojej słabości, aby nie adorować grzechu. – Adoruj Boga, który ciągle na ciebie czeka, który chce ci dać to czego potrzebujesz. Adoruj Boga, który wyzwala z egoizmu – zachęcał opiekun Wojowników Maryi.