Z końcem czerwca bp Marek Mendyk spotkał się ze spowiednikami katedralnymi, aby wyrazić im wdzięczność za całoroczną, bezinteresowną i trudną posługę w konfesjonale dyżurnym.

– To jest miły moment, aby chociaż raz na rok, najbliższym współpracownikom w tym obszarze kierownictwa duchowego powiedzieć po prostu dziękuję, za waszą cierpliwość, wierność, dyspozycyjność. Nie jest tajemnicą, że jak jestem w katedrze w stroju duchownym i widzę, że jest duża kolejka, siadam do konfesjonału i spowiadam, tak, jak ksiądz w konfesjonale dyżurnym – mówił bp Marek Mendyk, dodając, że wiernych do spowiedzi jest czasami więcej, czasami mniej i przychodzą z różnymi sprawami.

Bp Mendyk podzielił się pomysłem, aby także w Kotlinie Kłodzkiej zorganizować, taki jak w katedrze, konfesjonał dyżurny, mając na uwadze posługę ustanowionych przez papieża Franciszka misjonarzy miłosierdzia, mających specjalne przywileje i uprawnienia do spowiadania, nadane przez Stolicę Apostolską.

Przypomnijmy, że kapłańskie dyżury w tzw. konfesjonale stałym zostały zorganizowane staraniem ks. kan. Krzysztofa Ory i rozpoczęły się w listopadzie 2012 roku. Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego we wrześniu 2013 r. zrealizował także pomysł nowego konfesjonału, który zapewnia komfortowe warunki spowiedzi. Konfesjonał znajduje się po prawej stronie za kaplicą Matki Bożej Świdnickiej. Korzysta z niego wiele osób. Także w wakacje konfesjonał funkcjonuje bez zmian, czyli od poniedziałku do piątku od 10 do 12 i od 16 do 18 oraz w sobotę od 10 do 12. Szczegółowy grafik spowiadających kapłanów dostępny jest na stronie świdnickiej kurii i parafii katedralnej.