Ostatnia niedziela czerwca była sposobnością do podsumowania cotygodniowych spotkań z najmłodszymi parafianami podczas Mszy św. o godz. 11.30.

Wszystkie kroki człowieka, który idzie, aby wysłuchać Mszy, są ponumerowane przez Anioła i każdemu będzie przyznana najwyższa nagroda w tym i wiecznym życiu. (św. Augustyn)

Jak w każdą niedzielę ks. wikariusz Mirosław Benedyk, skierował do dzieci homilię, tym razem przedstawił obraz potencjału, który jest w każdym człowieku.

Pewnej kobiecie przyśniło się, że za ladą w jej ulubionym sklepiku stał Pan Bóg.
“To Ty, Panie Boże!” – zakrzyknęła uradowana.
“Tak to ja” – odpowiedział Bóg.
“A co u Ciebie można kupić?” – zapytała kobieta.
“U mnie można kupić wszystko” – padła odpowiedź.
“W takim razie poproszę o dużo zdrowia, szczęścia, miłości, powodzenia i pieniędzy”.
Pan Bóg uśmiechnął się życzliwie i oddalił na zaplecze, aby przynieść zamówiony towar. Po dłuższej chwili wrócił z malutką, torebeczką.
“To wszystko?!” – wykrzyknęła zdziwiona i rozczarowana kobieta.
“Tak, to wszystko” – odpowiedział Bóg i dodał:
“Czyżbyś nie wiedziała, że w moim sklepie sprzedaje się tylko nasiona?”

– Każdy z nas ma dostęp do takich nasion. Bez wyjątku. Ale niestety, nie każdy zdecyduje się na pracę nad sobą. Na swój wewnętrzny rozwój, aby użyźnić glebę, aby nasiona miały szansę wzrostu. Przez cały rok szkolny i katechetyczny staraliśmy się podczas niedzielnych homilii wzrastać duchowo, słuchając słowo Boże i je wyjaśniać. Czy będzie z tego plon w naszym życiu czas pokaże – mówił ks. Mirosław, przekazując każdemu woreczek z ziarnem, aby zasadzić i pielęgnować na czas wakacji i we wrześniu zaprezentować efekty.

Od września dzieci uczestniczące we Mszach św. zbierały obrazki do naklejania w książeczkach. Tematyka obrazków nawiązywała do przeżywanego w Kościele roku Eucharystii. Dzięki ilustracjom nawiązującym do Ewangelii i krótkim refleksjom ks. Twardowskiego, które dotykały spraw ważnych i najważniejszych, dzieci lepiej rozumiały słowo Boże, żyjąc nim na co dzień w domu, szkole i wśród kolegów. Na koniec Mszy św. najbardziej gorliwie dzieci w mijającym roku katechetycznym otrzymały prezenty niespodzianki, a pozostali otrzymali słodkości i pamiątkowe statuetki z podziękowaniem za zaangażowanie w Niedzielne Duszpasterstwo Dzieci.