W dniu, w którym Kościół dziękuję Bogu za dar Niepokalanego Poczęcia Maryi, trzech kleryków roku III świdnickiego seminarium przyjęło strój duchowny, sutannę.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Ignacy Dec, biskup świdnicki.

– Dzisiejsze obłóczyny przypominają nam, że my, duchowni, nosimy strój kapłański nie tylko po to, by być zewnętrznie rozpoznawalni, ale także po to, by przypominać, że oprócz wartości ziemskich istnieją jeszcze wartości niewidzialne, wskazane przez Boga, które są źródłem ludzkiego szczęścia.

Strój kapłański przyjęli: Patryk Kruk z parafii św. Wojciecha w Wałbrzychu, Mariusz Pastuszyński z parafii Wniebowzięcia NMP w Polanicy-Zdroju i Wojciech Wiewióra z parafii św. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej.

– Jeśli dziś widzimy tylko trzech kleryków przyjmujących sutannę, to jest to dla nas wyzwanie, byśmy bardziej modlili się o powołania, żeby nie zabrakło dobrych powołań dla Kościoła. Każda uroczystość z udziałem seminarium duchownego jest wezwaniem do nas skierowanym byśmy pamiętali o modlitwie o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – apelował biskup.

Liturgię przygotowali klerycy świdnickiego seminarium z pomocą katedralnej Służby Liturgicznej. Nad oprawą muzyczną czuwała Schola Cantorum Exultet.