W tradycji Kościoła uroczysta modlitwa Liturgią Godzin oficjalnie kończy trzy dni przeżywania męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, na zakończenie Triduum Paschalnego w katedrze świdnickiej sprawowano Nieszpory Chrzcielne. Liturgii w imieniu biskupa świdnickiego przewodniczył ks. Julian Nastałek, wykładowca i  sekretarz studiów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.

Centralnym punktem liturgii było odnowienie wiary oraz pokropienie wodą chrzcielną pobłogosławioną w Wigilię Paschalną. Przypomnijmy, że nieszpory chrzcielne związane są z dorocznym obchodem Paschy, a  Wielkanoc jest wspólną rocznicą chrztu. Ta noc uwalnia wszystkich wierzących w Chrystusa na całej ziemi od zepsucia pogańskiego życia i od mroku grzechów, do łaski przywraca i gromadzi w społeczności świętych. Jedni dostępują tego, obmywając się w źródle chrzcielnym, drudzy – wspominając tę chwilę – i odnawiając w sobie otrzymane łaski. Każde nieszpory są modlitwą uwielbienia Kościoła dziękującego u kresu dnia za wszelkie dobro i za łaskę odkupienia.