Uroczystością Niedzieli Palmowej weszliśmy w czas obchodów Wielkiego Tygodnia. Uroczystej sumie o godz. 10.00 przewodniczył bp Ignacy.

Dzisiejsza Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Ignacego Deca rozpoczęła się w progach świdnickiej katedry. Diakon Adrian Fajkowski odczytał fragment Ewangelii. Poświęcenie tradycyjnych gałązek i procesja z nimi rozpoczęły świętowanie pamiątki wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

Podczas liturgii katedralna Schola Cantorum “Exultet” wsparta głosami alumnów świdnickiego seminarium, pod dyrekcją Marty Monety wyśpiewała opis Męki Pana Jezusa Chrystusa według św. Łukasza. Następnie homilię wygłosił ksiądz biskup, który zachęcał zebranych do tego, aby na wzór Jezusa chętnie przebaczać tym, którzy “nas krzyżują”.

Polecamy także relację GN.

Zachęcamy do odsłuchania przebiegu uroczystości z udziałem biskupa.

Także o godz. 11.30 najmłodsi nasi parafianie wraz z rodzicami i dziadkami licznie się zgromadzili się przed katedrą, aby uroczyście rozpocząć świętowanie najważniejszych wydarzeń z życia Jezusa Chrystusa. Liturgii przewodniczył ks. Mirosław Benedyk, który w słowie końcowym przestrzegał, żeby w tych najważniejszych dniach naszej wiary nie opuszczać Jezusa, ale być mu wiernym i towarzyszyć Mu, uczestnicząc w Świętym Triduum Paschalnym. Święta Wielkanocne to coś więcej niż tylko koszyczek ze święconką.