Bp Ignacy Dec przewodniczył 6 kwietnia uroczystej Mszy świętej, podczas której miał miejsce obrzęd błogosławieństwa nowych nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, ceremoniarzy, lektorów z całej diecezji.

Błogosławieństwo przyjęło 25 nadzwyczajny szafarzy eucharystii, 18 ceremoniarzy i 97 lektorów, którzy przygotowywali się podczas specjalnego kursu. Ceremoniarzem został w tym dniu ustanowiony nasz lektor Adam Cisek. Dekanalny kurs lektorski zorganizował i poprowadził ks. Mirosław Benedyk, a z naszej parafii do posługi lektora przystąpił jeden ministrant, którym był Bartosz Paś.

W homilii bp Ignacy mówił, że współczesny świat niewiele się zmienił od tego, który zaprowadził Jezusa na krzyż.

Dzisiaj jest podobnie. Są ludzie, którzy się Chrystusem zachwycają, dla których jest On najważniejszy. Myślę, że my wszyscy do nich należymy, a szczególnie ci młodzi, którzy chcą być sługami Pańskich ołtarzy. Oni wiedzą, że warto Jezusa słuchać, że warto za nim iść i budować na Nim swoje życie. Ale też spotykacie w szkole i gdzie indziej ludzi, którzy plują na Kościół i chcą, by Jezus zamilkł. Żeby o Nim nie mówiono, o Jego zasadach, o przykazaniu miłości – podkreślił ojciec diecezji.

Na uroczystość do katedry świdnickiej przybyli nie tylko sami kandydaci, ale także ich duszpasterze, rodzice i przyjaciele.
Podczas obrzędu ustanowienia nowych szafarzy, lektorów i ceremoniarzy kandydaci przyrzekli gorliwie i sumiennie wypełniać swoje obowiązki oraz otrzymali także z rąk biskupa krzyże będące znakiem ich posługi.

Więcej zdjęć z uroczystości w serwisie GN:

W diecezji za nadzwyczajnych szafarzy odpowiedzialny jest ks. Krzysztof Papierz ze Strzegomia, a za Służbę Liturgiczną ks. Krzysztof Ora, dyrektor wydziału duszpasterskiego świdnickiej kurii.