Jak co kwartał, bp Ignacy Dec w katedrze św. Stanisława i św. Wacława udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej osobom, które nie przyjęły go w swoich parafiach.

W homilii wygłoszonej 6 czerwca 2022 r. przypomniał, że słowo Boże w dniu święta Matki Kościoła mówi o dwóch niewiastach – Ewie i Najświętszej Maryi Pannie.

– Pierwsza dała się skusić szatanowi i przekroczyła zakaz, który został dany pierwszym rodzicom. W konsekwencji człowiek podlegał grzechowi i złu, które niosło ze sobą nieposłuszeństwo. Ten grzech zmazał Jezus Chrystus, którego wydała na świat Maryja. Ona wykazała się niezwykłym posłuszeństwem. Pewnie jak jej Syn była kuszona przez diabła, ale nie dała się zwieść. Do końca dochowała wierności – mówił biskup senior.

Podkreślał, że Maryja jest też nazywana Oblubienicą Ducha Świętego i cechowały ją wszystkie Jego dary – mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej. Życzył dziesięciu osobom, którym za chwilę miał udzielić sakramentu bierzmowania, by jako dzieci Niepokalanej, Matki Kościoła, otworzyły się na dary Parakleta tak jak ona.

Kolejne kwartalne bierzmowanie już we wrześniu. Zainteresowanych odsyłamy na stronę diecezji świdnickiej, gdzie można znaleźć informacje na temat przyjęcia tego sakramentu.