W pierwszy wielkopostny czwartek miesiąca, w katedrze zgromadzili się klerycy naszego seminarium, aby pod przewodnictwem biskupa Ignacego modlić się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Oprócz kleryków wraz z przełożonymi, wspólne modlitwy zanosiły siostry zakonne ze Świdnicy, a także siostry przybyłe ze Świebodzic ze Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame wraz z podopiecznymi. Okolicznościową intencję za powołanych i o powołania, jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca, zamówiła Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa, której przedstawiciele przybyli ze sztandarem.

W homilii biskup Ignacy mówił, że każdy z nas jest wezwany do wyboru dobra, które nasz kosztuje. To jest wybór szczęścia i ziemskiego, i wiecznego. Szczęście wieczne i doczesne rozstrzyga się w wyborze. Zwłaszcza w wyborach moralnych. Pasterz diecezji w nawiązaniu do pierwszego czytania z księgi Powtórzonego Prawa cytował: – Kładę przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo, szczęście i nieszczęście. Wybierajcie!

Zachęcamy do wysłuchania całej homilii ks. biskupa.

Mszy św. przewodniczył:
bp Ignacy DEC – biskup świdnicki

Koncelebransi:

  1. ks. prał. Tadeusz Chlipała – rektor WSD w Świdnicy
  2. ks. kan. Mirosław Rakoczy – ojciec duchowny WSD w Świdnicy
  3. ks. Tomasz Zięba – prefekt WSD w Świdnicy
  4. ks. Grzegorz Umiński – sekretarz biskupa świdnickiego
  5. ks. Mirosław Benedyk – wikariusz katedralny

Przygotowanie liturgii alumni WSD Diecezji Świdnickiej.
Oprawa muzyczna: Grzegorz Wołoch – alumn IV roku WSD w Świdnicy.