Męska formacja modlitewna „Wojownicy Maryi” w pierwszą sobotę miesiąca przeszła ulicami miasta dając świadectwo zawierzenia Matce Bożej.

Stałym punktem męskiego duszpasterstwa jest wspólny różaniec, odmawiany publicznie w pierwsze soboty. Od trzech miesięcy modlitewne spotkanie rozpoczyna się Mszą św. w katedrze pod przewodnictwem ks. Pawła Traczykowskiego. – Dziękuję wam za otwartość na Pana Boga. To wielka radość, gdy człowiek oddaje się Panu Bogu. Zobaczcie, jak oddanie Maryi zmienia życie, jak pozwala inaczej patrzeć. To spojrzenie naprawdę zmienia. To jest coś, co pozwala nam pokonywać zło i słabość. Jak przychodzicie na adorację, to miejcie w głowie i w swoim sercu słowa psalmu: „Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie się radością, oblicza wasze nie zapłoną wstydem” – zachęcał duszpasterz dodając, że Maryja zawsze prowadzi do Jezusa, a postawienie na nią pozwala być sobą.

Mężczyźni odmawiając różaniec nie tylko gromadzą się tradycyjnie przed pomnikiem św. Jan Pawła II obok katedry, ale od tego miesiąca niosąc figurę MB Fatimskiej przemierzają ulice Świdnicy, okrążając Rynek modlą się także litaniami czy koronką do Bożego Miłosierdzia.

26 czerwca w Opactwie Cystersów w Lądzie (woj. wielkopolskie) wśród 18 kapłanów pasowanych na Wojownika Maryi znaleźli się ks. Paweł Traczykowski, wikariusz katedralny oraz  ks. Paweł Pleśnierowicz proboszcz z par. Świerki – którzy z błogosławieństwem bp Marka Mendyka duszpasterzują tej męskiej formacji.