W niedzielę Chrystusa Króla, w patronalną uroczystość Służby Liturgicznej, 4 chłopców zostało włączonych do grona kandydatów na ministrantów.

Do dzisiejszej uroczystości chłopcy przygotowywali się od pierwszych dni września. Na cotygodniowych zbiórkach poznawali i nadal poznają arkana liturgii świętej. Tego dnia jednak rozpoczęli bardzo ważny okres przygotowania i próby do posługi w zgromadzeniu liturgicznym.

Podczas Mszy św. o godz. 11:30, pod przewodnictwem ks. Mirosława Benedyka 4 chłopców zostało przedstawionych Kościołowi jako kandydaci do posługi przy sprawowaniu świętych czynności. – Jeżeli wasze pragnienie będzie szczere, będziecie mogli przez wiele lat, a może i do końca życia pełnić tę świętą służbę, a przez to nie tylko widzialne zbliżać się do Najświętszych Boskich Tajemnic, ale przede wszystkim stać się umiłowanymi przyjaciółmi Jezusa Chrystusa, któremu będziecie służyć – mówił ks. Mirosław – opiekun kandydatów. Po dialogu z rodzicami i wypowiedzianej prośbie o pomoc Bożą, a także po błogosławieństwie, jako zadatek dopuszczenia do kandydatury chłopcy otrzymali poświęcone szarfy, które będą nakładać podczas Mszy św. i nabożeństw.

Do grona kandydatów na ministrantów zostali włączeni: BRZUZY Kacper, GOPPOLD Piotr, KIECKO Jakub, SOBOCZYŃSKI Stefan. Do posługi kandydata przygotowuje się jeszcze BOROWSKI Alan. Nowych kandydatów polecamy modlitwom wiernych. Módlmy się dla nich o wytrwałość i świętość życia.

 

zdjęcia: Kacper Bortkiewicz