W drugim tygodniu Adwentu przeżywaliśmy czas rekolekcji świętych. Przez trzy dni słowo Boże głosił ks. Sławomir Marek, proboszcz parafii św. Serca Pana Jezusa w Stanowicach.

Rekolekcje to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Czas rekolekcji jest bardzo znanym aktem pokutnym w Kościele od wieków – aktem duchowych ćwiczeń.

Podczas tegorocznych nauk ks. Sławomir Marek, poruszał tematy związane z przyjmowaniem sakramentów, przemijaniem, Sądem Bożym. Rekolekcjonista zachęcał do upodabniania się do Jezusa, ufniejszej modlitwy i wytrwalszej pracy na swoimi wadami.

Sposobem trwania przy Bogu, uczeniem się Jego drogi, jest droga trwania w sakramentach. Dla każdego wierzącego, to jest dostępne na wyciągnięcie ręki. Choć dziś wielu tej drogi nie docenia, nie zauważa, nie wykorzystuje, nawet, gdy uczestniczy co tydzień w niedzielnej Eucharystii, czy przystępuje do spowiedzi, traktując to wszystko jako formalność, na zaliczenie. A ma tak nie być, bo łaska, którą otrzymujemy ma sprawić, że Bóg będzie w nas mieszkał, że Bóg będzie nas zmieniał, że Bóg będzie w nas działał.

Rekolekcje prowadzone były zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci i młodzieży, które spotykały się na naukach w domu parafialnym.

================================

W naszej Parafii okazja do spowiedzi przed świętami będzie w piątek (20 grudnia)  i w sobotę (21 grudnia).
Rano od 10.00 do 12.00 oraz po południu od 16.00 do 18.00. Przyjedzie wielu księży, dlatego bardzo prosimy, aby w tych dniach skorzystać z sakramentu pokuty i nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.