17 kandydatów z terenu naszej diecezji, którzy w przyszłości mają zajmować się koordynacją przebiegu liturgii przystąpiło do egzaminu.

Kurs ceremoniarski odbywał się podczas kilku dwudniowych zjazdów w Ząbkowicach Śląskich. Spotkania, wykłady i ćwiczenia miały nauczyć reprezentantów Służby Liturgicznej koordynować przebieg liturgii. Znajomość materiału wykładowego, a także świąt i uroczystości, okresów liturgicznych i czynności w nich wykonywanych, jak również obsługa Mszału Rzymskiego i innych ksiąg to podstawowe informacje, jakie pojawiły się na egzaminie w sobotę 23 marca, który odbył się w Świdnicy w pomieszczeniach Poradni Rodzinnej przy ul Budowlanej.

Egzamin miał część praktyczną i teoretyczną, z których odpytywali: diecezjalny duszpasterz SL ks. Krzysztof Ora i dekanalny duszpasterz SL, wikariusz katedralny ks. Mirosław Benedyk.

Wśród egzaminowanych kandydatów na ceremoniarza był nasz lektor Adam Cisek, który wykazał się bardzo dobrymi umiejętnościami praktycznymi i znajomością przepisów liturgicznych.

Dzień skupienia dla przyszłych ceremoniarzy odbędzie się 30 marca w kościele św. Józefa od 10.00 do 13.00, a ich promocja w świdnickiej katedrze – 6 kwietnia o godz. 9.00, której będzie przewodniczyć bp Ignacy Dec.

Więcej zdjęć i relacja na stronach GN.