Nie możecie Bożego słowa czytać tylko dla innych, ale pierwszej w kolejności czytać i odnosić do siebie – mówił bp Adam Bałabuch do setki młodzieńców, którym pobłogosławił do pełnienia kolejnych ważnych funkcji w zgromadzeniu liturgicznym.

Biskup pomocniczy diecezji świdnickiej w sobotę 22 kwietnia br. podczas Mszy św. sprawowanej w kościele katedralnym udzielił uroczystego błogosławieństwa do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym 73 dotychczasowym ministrantom oraz błogosławieństwo do pełnienia funkcji ceremoniarza 21 dotychczasowym lektorom. Wśród promowanych nowych lektorów było 2 kandydatów z naszej parafii: Jakub Stróżewski i Kacper Brzuzy.

– Słowo Boże musicie przekazywać w sposób spokojny, zrozumiały, żeby to słowo odczytane z mocą i dobitnie mogło docierać do naszych słuchaczy – mówił w homilii bp Adam Bałabuch.

Do funkcji lektora w katedralnym dekanacie Świdnica-Wschód przygotowywali się także Dominik Morawski i Antoni Niedźwiecki z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa ze Świdnicy oraz Stanisław Rybak z par. Św. Mikołaja z Pszenna. Nowi lektorzy ukończyli kurs w ramach szkolenia, które prowadził duszpasterz katedralnej Służby Liturgicznej ks. Mirosław Benedyk. W czasie liturgii nowi lektorzy będą odpowiedzialni za czytanie słowa Bożego. Wszystkim z całego serca gratulujemy i życzymy błogosławieństwa Bożego, a przede wszystkim wytrwałości i gorliwości w pełnionej posłudze. Asystę w czasie uroczystości przygotowała katedralna Służba Liturgiczna.