Duchowny pochodzący z Dzierżoniowa, który pracuje w Sudanie Płd. przyjechał do stolicy diecezji, by opowiedzieć katechetom o tym jednym z najmłodszych krajów na świecie.

Pomysł na warsztaty misyjne, które odbyły się w auli parafii katedralnej, z ks. Krzysztofem Zębikiem zrodził się kilka miesięcy temu, kiedy s. Anna Jarosz organizowała konkurs dla młodzieży poświęcony jego działalności w Sudanie Południowym.

– Skontaktowałam się z nim i dowiedziałam, że ma przyjechać do rodzinnego Dzierżoniowa na wakacje na dwa, trzy miesiące. Poprosiłam go o pomoc w zorganizowaniu warsztatów. Chciałam, by opowiedział biorącym w nich udział katechetom o swojej pracy. Od razu się zgodził, więc udało się ustalić termin na 10 czerwca – wspomina klawerianka odpowiedzialna w diecezji za misje.

Dodaje, że w gąszczu różnych rzetelnych, ale jednak pośrednich informacji, chciała dać możliwość spotkania z żywym misjonarzem, który pracuje w jednym z najmłodszych państw na świecie.

– Po pierwsze ks. Krzysztof jest na pierwszej linii „frontu misyjnego”. Po drugie pochodzi z naszej diecezji, co pomogło w przekazie i zainteresowaniu. Katecheci mieli mnóstwo pytań, słuchali opowiadań gościa z zapartym tchem, a po zakończeniu pytali jak mogą pomóc temu konkretnemu misjonarzowi – cieszy się siostra.

Więcej na stronie Gościa Świdnickiego.