Młodzież parafii katedralnej odbyła rekolekcje, które miały na celu bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

Rekolekcje odbywały się przez dwa dni (9-10 marca) w Mokrzeszowie. Głównym prowadzącym był diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. dr Paweł Kilimnik, który apelował do młodych: – Dajcie Bogu szansę. On bardzo was kocha. On chce was.

– Przez dwa dni przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania mieli okazję, dzięki modlitwie, konferencjom i świadectwu swoich nieco starszych koleżanek i kolegów dzielących się wiarą, doświadczyć prawdy o Bożej miłości, przeżyć spotkanie z Jezusem na adoracji i w sakramencie pokuty – mówi ks. Paweł Traczykowski, odpowiedzialny za młodzież klas III gimnazjum w katedrze.

– Bardzo chcieliśmy, by młodzi, których przygotowujemy do bierzmowania, pojechali na te rekolekcje. Cieszymy się, że wielu z nich, pomimo różnych oporów, zdecydowało się przyjechać. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ten czas. My sami, jako księża, mogliśmy zobaczyć, jak Pan Bóg trafia do serc młodych ze swoją miłością – dodaje ks. Marcin Januszkiewicz odpowiedzialny za młodzież klas ósmych naszej parafii.

Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej naszej młodzieży zostanie udzielony w poniedziałek 20 maja o godz. 18.00