W ramach ogólnopolskiej, modlitewnej akcji ewangelizacyjnej „Polska pod Krzyżem“, w katedrze świdnickiej odbyło się nabożeństwo pasyjne w łączności z wiernymi, którzy tego dnia na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem zgromadzili się, aby odnowić swoją wiarę u jej źródeł, pod krzyżem, tam, gdzie wszystko się zaczęło.

14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego wszyscy Polacy podjęli wspólną modlitwę w intencji rodzin, bliskich, sąsiadów, znajomych i nieznajomych oraz naszej Ojczyzny. Główne uroczystości odbyły się na terenie lotniska Kruszyn pod Włocławkiem. Głównym przesłaniem akcji „Polska pod Krzyżem“ było przypomnienie, że trzeba wrócić pod Krzyż, by bronić Kościoła i wartości, które Kościół niesie.

Akcja modlitewna odbywała się także w 1258 parafiach w całej Polsce i za granicą. Były one w łączności duchowej ze zgromadzonymi w Kruszynie. Także w katedrze świdnickiej pod przewodnictwem ks. Pawła Traczykowskiego zgromadzili się wierni, aby modlić się o nawrócenie i powrót do Pana Boga dla wszystkich grzeszników.

Podczas czuwania modlitewnego wierni wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Koronce do Miłosierdzia Bożego.