Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna – 2 maja 2021 r.

 

1. Dziś bezpośrednio po koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, będzie sprawowana Msza święta trydencka.

2. Jutro 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym.

3. W środę po wieczornej Mszy św. nabożeństwo ku czci przeczystego serca św. Józefa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w czwartek o godz. 16.00, adoracja o godz. 17.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.00 wraz z naszymi alumnami będziemy modlić się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00 zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa.

7. W sobotę, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski, naszej diecezji oraz naszej katedry. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. odpustową na godz. 12.00, której przewodniczyć będzie bp Marek Mendyk.

8. Każdego dnia o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Niech na nim nie zabraknie kandydatów do Pierwszej Komunii Św. i do bierzmowania.

9. W przyszłą niedzielę spotkanie rodziców i dzieci z klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

10. W czwartek o 20.00 w kościele Krzyża Św. odbędzie się godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast w piątek o 20.00 droga krzyżowa.

11. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na prace remontowe w naszej katedrze. Jak można zauważyć rozpoczął się kolejny etap prac konserwatorskich przy ołtarzu głównym. Za wszelkie ofiary, zarówno, te składane na tace jak i przez dostępny przy wejściu do kościoła terminal, składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Pan Janusz PSIUK, który przez 25 lat pełnił posługę kościelnego w tym kościele. Pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 12.00, na cmentarzu przy al. Brzozowej. Zmarłego Pana Janusza polecamy Miłosierdziu Bożemu.

13. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.

14. Dziękujmy za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: używanie maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie dystansu.