Ogłoszenia parafialne

XVI Niedziela Zwykła – 18 lipca 2021 r.

 

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco”. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

2. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych.

3. W przyszłą niedzielę będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy Świętej przed katedrą dokonamy błogosławieństwa pojazdów. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

4. Z woli ojca Świętego Franciszka dzień 25 lipca został ogłoszony światowym dniem dziadków i osób starszych. Zachęcamy tego dnia do szczególnej modlitwy za drogie nam osoby starsze. Za udział w tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W dniach od 1 do 8 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w centrum informacyjnym przy kościele  NMP Królowej Polski na osiedlu Młodych. Telefon do siostry pielgrzymkowej Anny Iwancz podany jest w gablocie ogłoszeń. Tel. 727-430-028. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć pieszo w pielgrzymce, codziennie od 1 do 8 sierpnia zapraszamy na spotkania modlitewne do katedry na godz. 17.30 w ramach grupy duchowego uczestnictwa.

6. W dniu 8 sierpnia (tj. niedziela) nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę do Częstochowy. Do wzięcia udziału w tej pielgrzymce serdecznie zapraszamy zwłaszcza rodziców i dzieci pierwszokomunijne. Jest to też dzień zakończenia Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej. Zapisy w zakrystii. Koszt 50 zł. Wyjazd o 6.00 rano sprzed katedry. Powrót około 22.00

7. Aby poszerzyć wiadomości o Kościele i jeszcze lepiej zrozumieć słowo Boże i mieć najświeższe informacje z życia naszej diecezji – nabywajmy i czytajmy prasę katolicką. W dniu dzisiejszym polecamy Niedzielę oraz Gościa Niedzielnego.
W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabyć za dobrowolna ofiarą miesięcznik Tota Tua. Jest on poświęcony pogłębieniu relacji z Maryja a dzięki niej z Chrystusem.